Allidrett


ALLIDRETT – BARNELEK 

Allidrett er et tilbud til alle barna i nærmiljøet som ønsker å være fysisk aktive. Målet med allidrett er å skape et trygt miljø der barn gis optimale muligheter til fysisk, psykisk og sosial utvikling. Aktivitetene varierer og gir barna grunnmotorisk utvikling og gode mestringsopplevelser.

Barnelek er Gimse ILs allidrett for de yngste. Her får barnehagebarn møtes en liten time annenhver uke for å leke og være aktive med jevnaldrende. Små barn trives best i kjente omgivelser, så de fleste treningene finner sted i gymsalen i Brekkåsen idrettsbarnehage med hinderløype, ballaktivitet og lek, med noen treninger ute i skogen eller klatreveggen i løpet av året.


Treningstider

ALLIDRETT MANDAG TIRSDAG ONSDAG
Kl. 1700 – 1800
Kl. 1800 – 1900

 

BARNELEK TIRSDAG ONSDAG
Kl. 1730-1815  (partallsuker)
Kl.1730-1815  (oddetallsuker)

Oppstart

Påmelding skjer per årskull. Ta kontakt med trener.
Om dere har spørsmål så kan dere også kontakte allidrettsleder på epost: allidrett@gimseil.no.

Pris

Treningsavgift er kr. 400,- per barn, pluss medlemsavgift i Gimse IL.
Betaling ordnes etter barna har fått mulighet til å være med en gang.

Utstyr

Komfortable klær til å bevege seg i og vannflaske.
Barnelek, 1. og 2. trinn bruker gymsokker eller barfot.
2. trinn og oppover bruker innesko.

 

KONTAKTPERSONER

Leder
Kristin Aune Welschinger        allidrett@gimseil.no

Trenere

2010
Kristin A. Welschinger             krisandmiket@yahoo.com  
Ingeborg R. Hanssen              innbor.hansen@hotmail.com

2011   
Siri Hummelvoll                      siri.hummelvoll@effektivgruppen.no

2012
Hege Vårvik Indset                  hegei1984@hotmail.com

2013
Ingeborg R. Hanssen               innbor.hansen@hotmail.com
Bente Irene Tranmæl               bente.irene.tranmael@melhus.kommune.no

2014
Siri K. Johnsen                        Sirikjohnsen@gmail.com
Trine Aas                                 Trine_aas@hotmail.com
Maria Brækstad                      mariabraekstad@gmail.com
Kristine Rise                            Kristine.rise@gmail.com

2015
Hege Vårvik Indset                hegei1984@hotmail.com
Maria Brækstad                     mariabraekstad@gmail.com
Stephanie Grønvik                 Stephanie.gronvik@gmail.com